Корзина
100 отзывов
+380966171155
+380664881348
+380676171155
 • picture 1

  Насіння озимого ріпаку

  Ріпак - культура, яка є джерелом рослинного масла високої якості. Макуха використовується ще як корм у тваринництві, тому що містить велику кількість білка. Рослина застосовують для отримання біодизелю, через що його економічне значення зросло. Є також відмінним медоносом - до 50 кг меду з 1 га. Шрот культури використовують для виготовлення комбікормів. У порівнянні з ярим, вирощувати вигідніше озимий ріпак. Він характеризується більш високими показниками врожайності.

  Про культуру

  Ріпак - це трав'яниста однорічна рослина сімейства Капустяні, яке розмножується насінням. Відрізняється холодостійкістю. Вимогливий до змісту вологи в грунті і його родючості. Найкраще місце для обробітку культури - помірна зона. З огляду на терміни її дозрівання, озимий ріпак розділяють на такі види:

  - ранньостиглий - менше 280 днів;

  - середньостиглий - 280-310 днів;

  - пізньостиглий - понад 310 днів.

  Культура є гарниим попередником, так як вона:

  - рано звільняє поле;

  - покращує структуру і родючість землі;

  - знижує засміченість.

  Урожайність насіння культури становить 3-4 т / га. Вміст олії в них - 45-48%, білка - 22-25% і 3-4% в зеленій масі.

  Особливості озимого ріпаку

  Культура знаходиться на другому місці по займаним площами посівів олійних культур в Україні. Насіння витримують заморозки до -5˚С, а сформувалися рослини - до -8˚С. Крім більш високої врожайності, перевага озимому ріпаку падає той факт, що він краще переносить низькі температури, ніж ярий посуху. Але в холодну пору року насіння культури можуть покриватися крижаною кіркою, через що нерідко трапляється вимокання і бактеріоз коренів.

  Щоб не допустити загибелі рослин взимку, потрібно приділити увагу вибору строків сівби. Варто врахувати, що в осінній час повинна сформуватися міцна коренева система і розетка листя. В умовах посухи надають перевагу раннім строкам висівання.

  Вибір сорту

  Успішне культивування озимого ріпаку неможливо без застосування високопродуктивних сортів і гібридів. Їх вибирають з урахуванням кліматичних умов місцевості, в якій планують обробляти культуру.

  Одним з головних чинників, що визначають майбутні показники врожайності, є використання сертифікованого посівного матеріалу, який надає наша компанія. Це забезпечить отримання високоякісного товарного продукту.

  1 2 3